03/02/2013 07:46

İşler iyice arap saçına dönüştü...

İşler iyice arap saçına dönüştü...

Kerim Kahraman

Geçen senelerde aldıgınız  bir laptop ile bugün alacağınız laptop
 arasında önemli farklar var. Laptoplar son donemlerde dokunmatik ve dönebilen ekranlar, etkili işlemcileriyle heyecan verici cihazlar haline geldiler. İşte 2013'te laptop satın alırken size yardımcı olacak birkaç dipnot.

 

Convertible laptop'lar

Bu özelliğe sahip laptop'ların ekranlarını çıkararak onu bir tablet pc gibi kullanmanız mümkün. Bu sayede ek bir tablet alma ihtiyacından kurtulmuş oluyorsunuz.

Bunun yanında convertible laptop'ların ağırlık sorunu olduğunu, ucuz bir laptop ile ortalama bir tablete göre tasarruf sağlamadığını söylemek lazım.

Convertible laptop alırken ekranı klavyeden tamamen çıkarılabilen  modellerini tercih etmeniz önemli, bu sayede ağırlıktan tasarrufsaglayabilirsiniz.

 

Tercihiniz Dokunmatik PC'den yana mı olmalı?

Convertible laptoplar aynı zamanda dokunmatik olma özellegine sahipler. Dokunmatik laptoplar , en fazla seyhat halindeki kullanıcıların işine yarayacaktır. Dokunmatik laptopları ayakta kullanmak da daha basittir. Bu tür durumlarda PC kullanması gereken kullanıcılar, dokunmatik laptopları tercih edebilirler.

 

Bununla birlikte diğer kullanıcılar için dokunmatik laptoplar çok fazla önemli olmayabilir. Normal bir laptop, masanızın üstünde daha ideal bir yazma konumunda bulunur. Bu durumda ekran, ona rahat dokunmanız için biraz uzakta kalacaktır. Dokunmatik ekranlı laptoplar 100-150 dolar daha pahalı olduklarını da düşünmek gerek.

 
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi