03-08-2014 11:10

Dolandırıcılar Artık Whatsapp Hedef aldı

Dolandırıcılar Artık Whatsapp Hedef aldı

Teknolojini gelişimi ile beraber her gün yeni bir teknolojik dolandırıcılık olayları artmaya başladı

Pinyata

Teknolojini hızlı gelişimi ile beraber kötü niyetli kullanıcıların sayısıda hızlı bir şekilde artmaktadır. Son zamanlarda çok sık duyduğumuz teknoloji kullanılarak yapılan dolandırıcılık yöntemlerine bir yenisi daha eklend.

Kötü niyetli kişiler şimdide Whatsapp üzerinden kullanıcıların kişisel bilgilerini ele geçirmeye çalışıyorlar. Sahte Telefon numaraları ile sahte hesaplara açarak kişileri kandırmaya yönelik iletişim kurulmaktadır.

Normal olarak bir telefon numarası ile sadece bir whatsapp hesabı açılabilirken kötü niyetli kişilerin whatsapp yazılımı Windows yüklü bilgisayarlara kurarak ilave yazılımlar ile istedikleri telefon numaraları ile istekleri sayıda sahte hesap oluşturmaktalar. Şuan için Türkiye'de bu konu ile ilgili dolandırıcılık haberleri gelmedi fakat süreklü sahte hesaplardan reklam mesajları geldiği şikayetleri artmaya başladı.

Mysubh.com ekibi olarak whatsapp kullanıcılarının dikkatli olmaları gerektiği ve Kendi telefon rehberinizde kayıtlı olan herhangi bir kişinin ismiyle size sahte whatsapp saldırısında bulunup kişisel bilgilerinizi isteyebilirler. Özellikle sizden kontör ve para isteyeceklerini bu durumlarda mutlaka Numaranın gerçek sahibi ile iletişime geçip kontrol ettikten sonra Hemen polise haber vermeniz gerekmektedir.

Whatsapp kullanıcı sayısının her yaşta kişiye hitap ettiğinden dolayo özellikle küçük yaştaki whatsapp kullanıcılarının bu yöntemle çok rahat kandırabilceklerini unutmamız gerekir.

Sizin kendi numaranız ile çoçuğunuza sahte mesajlar atarak kötü niyetli durumlar oluşabilir.

Kaynak: Mysubh.com

 

 
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi