03/02/2013 01:47

Nolan Bushnell Job's savaş açmak üzere!..

Nolan Bushnell Job's savaş açmak üzere!..

Kerim Kahraman

Bilimin birçok dalında olduğu gibi, teknoloji dünyasında da rüzgar misali geçip giden kişiler vardır. Kimileri bir döneme damgasını vururken, kimileri de seneler sonra sektöre geri dönme kararı alabilirler.
Nolan Bushnell ise o geri dönmeyi başaranlar arasında yer almakta. Kendisi bundan seneler önce Pong ve Atari'yi insanlara kazandırmış dahi olarak tanınmakta. Uzun bir zaman önce, 60'lı yıllarda, Utah Üniversitesi'ne girdiği dönemde başlayan sanal ortamda oyun geliştirme isteği, geçen seneler içerisinde bambaşka bir boyuta dönüşmüş durumda. Peki, Bushnell şu anda nerede?


Los Angeles Times'dan çıkan habere göre kendisi "Something Venture" isimli ilginç bir program üzerinde çalışmakta. PBS için çekilen programın ana fikriniyse risk sermayesi oluşturmakta. Uzun bir süredir üzerinde çalışılan yapım, 2013 Şubat ayında belgesel şeklinde yayınlanacak...Yalnızca bir projeyle yetinmeyen Bushnell, bir de "Finding the Next Steve Jobs" isimli kitabını piyasaya süreceği gün için geri saymakta. Jobs'u 1974 yılında çalışma ekibine alan Bushnell'in, Apple'ın efsane CEO için Los Angeles Times ekibine "Onun hiç kötü yanını görmedim. Kendisiyle çalıştığım zaman boyunca tamamen ağır başlı ve düzgün bir insandı." şeklinde yaptığı konuşmanın devamı bu kitabın içerisinde yer edinecek. 
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi