31/01/2013 21:06

iPhone 5'in sorunları bitmiyor!..

iPhone 5'in sorunları bitmiyor!..

Yücel KAHRAMAN

Apple'ın daha yeni yayınlamış olduğu iOS 6.1 güncellemesi, bazı onarımlar, Siri, iTunes ve LTE ile ilgili bazı yenilikler getiriyor. Ama görünüşe göre bazı kullanıcıları adeta delirten "gri Wi-Fi" sorunu devam etmekte.
Eylül 2012'den şimdiye kadar Apple forumlarında dile getirilen "gri Wi-Fi seçeneği" problemi, iPhone'unuzda bulunan Wi-Fi bağlantısını açmanıza engel olmakta. 400.000'in üzerinde gösterim alan konu, şu an'a kadar 2.700 cevap almış durumda. iOS 6'da başladığı söylenen "gri Wi-Fi seçeneği" problemi, iPhone 5 ve önceki tüm iPhone modellerinde bulunuyor.
Yeni özelliklerden çok bir onarım güncellemesi olarak dağıtılan iOS 6.1'de bu sorunun giderilmemesi ise birçok kullanıcıyı bi hayli kızdırmış durumda. Bir kullanıcı "bu kullandığım son iPhone" derken, bazı kullanıcılar da ilginç çözümler sunmaktalar.

 

 

Sunulan çözümler'in arasında cep telefonunu bir havluya sarıp sarmalayarak buzluğa koymak, cihazın belirli bir bölgesine (üstteki resimdeki sarı alana) saç kurutma makinesi tutmak gibi çözümler var. İşin ilginç yanı ise, bu yöntemlerin işe yaradığını söyleyen bazı kullanıcılarında olması.
Yazıya yapılan yorumlar

Bu yorum " Salih Bahtiyar " tarafından " 05.02.2013 03:08 " tarihinde yazılmış...
Bir telefonu ütü yapmak ve çamaşır yıkamak hariç her işi yapması için tasarlarsan, tabii ki işler karışır. Bu kadar çok komplike bir cihazın hata yapma olasılığı kaçınılmaz.

Sen de yorum yap... (1)

Facebook Yorumları

İlgili Etiketler

» Apple » iPhone 5 » iOS 6 » LTE » iTunes » Wi-Fi » Siri » Cep » 2012 » Eylül


Kullanıcı Girişi