16/01/2013 22:04

Uzun süredir beklenen cep, BlackBerry Z10...

Uzun süredir beklenen cep, BlackBerry Z10...

Yücel KAHRAMAN

BlackBerry'in bazı nedenlerden dolayı sık sık ertelediği ve 2013 için hazırlamış olduğu fiziksel kalvyesiz, tamamen dokunmatik ekrandan oluşan BlackBerry Z10'u geçtiğimiz günlerde bir sızıntı haber sayesinde görmüştük. Ama onu eline alıpta test etme fırsatı bulan Avusturya merkezli bir internet sitesi, yayınlamış olduğu bir video ile BlackBerry Z10'u tamamen ortaya çıkarmış oldu.
Telekom-Presse tarafından yayınlanan video da telefonun çeşitli özellikleri detaylı olarak incelenmekte. Konuşmalar Almanca, ancak BlackBerry Z10'u inceleyebilmek için görüntülerde yeterli. BlackBerry Z10'un arayüzünün son derece akıcı olması, dikkati çeken ilk detaylardan bir tanesi.
Videoda BlackBerry Z10'u anlatan kişi, onun teknik özelliklerini de sıralamakta. Anlatım yapılan videoya göre cihaz, 4.2 inç'lik bir HD ekrana, çift çekirdekli 1.5GHz ARM Cortex A9 işlemciye ve 2GB RAM'e, 16GB Depolama alanına sahip bulunuyor.
125 gram ağırlığındaki cep telefonu, RIM'in yeni BlackBerry 10 işletim sistemi üzerinde çalıştırmakta. Video'yu izlemek için tıklayınız: http://mysubh.com/video/47/blackberry-z10-ayrintili-test.html
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi