11/01/2013 00:37

Devasa Tablet, Windows 8 ve Android 4.1'i çalıştırıyor...

Devasa Tablet, Windows 8 ve Android 4.1'i çalıştırıyor...

Yücel KAHRAMAN

CES 2013 fuarı, bilişim teknolojileri dünyasının önde gelen şirketlerine bu yıl karşımıza çıkaracakları yeni cihazları tanıtma imkanı sunuyor. Bu cihazların bazıları gerçekten oldukça şaşırtıcı olabilmekte. Asus'un piyasaya sürmeyi planladığı Transformer AiO da bu tür cihazlardan bir tanesi.
Asus'un yeni ürünü, Transformer AiO'u ilk bakışta bildiğimiz All-in-One PC'lerden bir farkı yokmuş gibi duruyor. Ancak cihazın 18.4 inç'lik büyük ekranı aynı zamanda tamamen bağımsız bir tablet bilgisayar.
Cihaz dock'a bağlandığı zaman Windows 8 işletim sistemi, bağlanmadığı zaman ise Android 4.1 işletim sistemini çalıştırıyor. Aynı zaman'da dock istasyonuna kablosuz bağlantı menzilindeyken tablet bilgisayar üzerinde Windows 8 işletim sistemi kullanmak da mümkün. İki işletim sistemi arasında, tablet'in kenarında ki tuşa basarak geçiş yapmak mümkün.
Dock üzerinde Intel Core i5 ya da i7, tablet üzerindeyse Nvidia Tegra 3 işlemci bulunmakta. Tablet bilgisayarın 18.4 inç'lik 1920 x 1080 çözünürlüklü 10 noktalı dokunmatik ekrana sahip bulunuyor. Bağımsız kullanıldığı zaman dev bir tablet bilgisayar olan ekran'ın ağırlığı 2.5 kilogram.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi