06/01/2013 22:46

Microsoft'u sevindiren anlaşma?

Microsoft'u sevindiren anlaşma?

Yücel KAHRAMAN

Windows 8'e geçişlerin yavaş olup olmadığı sık sık tartışılsa da ABD Savunma Bakanlığı'nın vermiş olduğu bu karar Microsoft'u baya sevindirecek gibi görünüyor.
ABD Savunma Bakanlığı, geçen hafta Cuma günü yaptığı basın açıklamasında ordunun bazı bölümlerinin önümüzdeki yıllarda  Microsoft'un yeni yazılımlarını kullanacağını duyurdu. Yapılan resmi duyuru ile birlikte Savunma Bakanlığı'nın Microsoft ile 617 milyon dolar tutarında bir yazılım kontratı imzaladığı onayladı.
Savunma Bakanlığı'nın yapmış olduğu açıklamada, ordunun hava kuvvetlerinin ve DISA'nın Microsoft Office 2013, SharePoint 2013 ve Windows 8 gibi en son Microsoft yazılımlarını kullanmaya başlayabileceği bilgilerini verdi. İlgili açıklamada Office 2013'ün daha da geliştirilmiş güvenlik ve içerik yönetim araçları sunduğu da vurgulanmakta. Microsoft ürünlerinin ordunun ihtiyaçlarına göre özelleştirildiği de bildiriliyor.
ABD Savunma Bakanlığı'na göre 617 milyon dolarlık anlaşma, şuana kadar Microsoft ile yapılmış olan en uygun fiyatlı anlaşma ve ordunun 3 yıl içerisinde, yılda 70 milyon dolar civarında tasarruf etmesini sağlayacak...
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi