28/12/2012 18:38

Galaxy Note 2'yi kıskandıracak bir akıllı cep telefonu...

Galaxy Note 2'yi kıskandıracak bir akıllı cep telefonu...

Yücel KAHRAMAN

Ünlü cep telefonu üreticisi olan, ZTE hakkında yapılan dedikodularda cömert teknik özelliklerle anılan cep telefonu Nubia Z5, Çin'de resmi olarak tanıtıldı. ZTE Nubia Z5, daha önce de hakkında söylendiği gibi gerçekten de üst düzey özelliklere sahip görünüyor.
5 inç'lik bir ekrana sahip olan ZTE Nubia Z5, dört çekirdekli Qualcomm 1.5GHz işlemci, 1080p harika bir ekran, 2GB RAM, 13MP arka yüz kamerası, 2MP ön yüz kamerası ile geliyor. 32GB depolama kapasitesi, MHL çıkışı ve yalnızca 7.6mm'lik bir kalınlık gibi özelliklere sahip olan Nubia Z5, yalnızca 126 gram ağırlığında. Galaxy Note 2'den daha da ince bir tasarıma sahip olan Nubia Z5, şu an dünya'da ki en ince 5 inç ekrana sahip cep telefonu konumunda.
Stefano Giovannoni İtalyan tasarımcı tarafından tasarlanan bu cep'in pil ömrü ile ilgili henüz bir bilgimiz bulunmamakta, ama sahip olduğu 2.300mAh kapasiteli pilin onu oldukça uzun bir süre ayakta tutacağı kesin gibi görünüyor.ZTE Nubia Z5'in Çin dışındaki diğer ülkelerde ne zaman satışa sunulacağı kesin olarak bilinmiyor. Çin'de ki fiyatı 554 dolar ile 1.265 dolar arasında değişen ZTE Nubia Z5'in CES 2013'de ilgi çeken cep telefonları arasında olacağını düşünmekteyiz.

 
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi