15-02-2014 06:05

Nokia, Normandy ile yetinmebilir!

Daha ilki bile tanıtılmadı, ancak Nokia gelecekteki Android'li telefonlarını hazırlamaya başlamış...

Yücel KAHRAMAN

Nokia Normandy dedikoduları her yanımızı sarmış durumda, ancak Finlandiyalı dev Android'li ceplerinde sadece Normandy ile yetinmeyebilir.

 

Artesyn Technologies'den gelen bilgilere göre Nokia, önümüzdeki aylarda daha üst seviye cepler dahil, farklı Android modelleriyle karşımıza çıkabilir. İddiaya göre Google'ın işletim sistemiyle çalışan bu yeni telefonlar, Mayıs ve Haziran aylarında tanıtılacaklar. Kaynağa göre telefonlar, farklı fiyatlarda olacaklar. Normandy'nin aksine, Google Play'e bağlanıp bağlanamayacakları konusu ise şimdilik bilinmiyor.

 

Beklenen olmayabilir

Nokia'yı satın almanın son aşamalarında olan Microsoft'un Nokia'nın elinde sadece alt seviye Asha ve standart cep departmanlarını bırakacağı iddia ediliyor. Bu sırada Nokia'nın PureView kamerası, HAAC mikrofonları ve ClearBlack ekranları, Redmond'a taşınmış durumda. Bu değişiklikler, Nokia'nın Android'li telefonlarının Asha benzeri bütçeye uygun telefonlar olacağını gösteriyor olabilir.

 

MWC'de tanıtılması beklenen Nokia Normandy'nin Play Store'a erişiminin olmadığı, bunun yenine Here Maps, MixRadio ve Nokia'nın kendi Android uygulaması mağazasıyla geleceği söyleniyor.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi