09-02-2014 06:03

Chrome para dağıtıyor!

Chrome para dağıtıyor!

Eğer teknik konuda biraz bilginiz varsa, Chrome ile hem zengin, hem de ünlü olabilirsiniz!

Yücel KAHRAMAN

Google, Chrome eklentileri ve uygulamaları için düzenlediği ödül sisteminde geliştirmeye gittiğini açıkladı. Böylece, Google'ın geliştirimiş olduğu eklenti ve uygulamalarda hata bulan kişilere, 500 dolardan, 10.000 dolara kadar ödül verilecek.

 

Google ödüllere karar verirken, bulunan hatanın büyüklüğüne bakıyor. Kolayca bulunabilen, basit hatalar için 500 dolarlık ödüller verilirken, hatanın boyutu büyüdükçe ödülün boyutu da büyüyor. Ödüller 10.000 dolara kadar çıkabiliyor. Bu politikaya göre Google ortalama olarak her gün 500 dolarlık ödül dağıtıyor.

 

Açık kaynak koduyla geliştirilen Google Chrome uygulama ve eklentilerini kontrol eden serbest araştırmacılar ayrıca Microsoft ve Facebook'un hata bulma programından da 5.000 dolara kadar ödül alabiliyorlar.

 

Google, Kasım ayında, çok tehlikeli bir açığı bulup bildiren bir arşatırmacıya, miktarını açıklamadığı bir ödül de vermişti. Bu ödülün ise 10 bin dolardan çok daha büyük olduğu düşünülüyor. Yani, yazılım devlerinin gözünden kaçmış çok büyük açıklar bulan araştırmacılar, eğer iyi pazarlık yapabilirlerse, ödül programının dışında farklı bir ödeme de alabiliyorlar.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi