28-01-2014 23:17

Üç öğrenciden faydalı bir girişim...

Üç öğrenci tarafından oluşturulmuş herkese açık olan ücretsiz ortak e-posta platformudur...

 

Projenin genel amacı, ‘ortak bir mail grubu’ sorununu çözmesidir - daha doğrusu öğrenci veya diğer kişi gruplarına yönelik ortak gelen kutusunun yaratılmasıdır.Tüm gruplar Mail-Grubu'nda kolayca ve hızlı bir şekilde haberleşebilirler.


Ortak bir grup adresi olmasına rağmen, üyelerin her biri ortak gelen kutusunda kendi hesabıyla veya Facebook ile giriş yaparak oturum açabilir. Bu uygulama "mail grubu oluşturmak istiyorum ama herkesin e-posta adresi farklı uzantı içeriyor" diyenlere en kolay çözüm yolunu bulmaktadır.Türkçe forum sitelerini inceleyerek böyle bir sonuca vardılar ki birçok öğrencilerin sorusu budur - Hotmail, Gmail veya Yahoo gibi gelen kutusunda paylaşılan ortak kullanıcı adı ve şifre haberimiz olmadan başkaları tarafından kullanılabilir, tüm iletilerimizi silebilir ve hatta öğretim görevlimize bizim adımızla ileti gönderebilir.


Mail-Grubu.com öğrenci e-posta platformu olarak hem yukarıdaki sorunları çözüyor hem de öğrenci ihtiyaçlarına göre hazırlanmış tüm gerekli fonksiyonları sunuyor. 
Örneğin önceki seneki sınav soruları, ders notları grup adresine gönderilerek tüm üyelerin bu bilgilerden faydalanması sağlanabilir.Üstelik Mail-Grubu'nda dosya boyutu 100Mb'a kadar olan çalışma notlarını veya diğer dosyalarını depolayabilir. Dosyalar, gruplar arasında paylaşılabilir. Etiketler sayesinde (Gmail’deki gibi) ortak gelen kutusundaki iletileri birbirinden kolaylıkla ayırıp istediği konuya göre etiketleyebilir. Diğer fonksiyonları: Ortak Takvim – planlayıcı, Admin fonksiyonu, Grup sohbeti - Chat penceresi, Etkinlik ekleme panosu.

Sınıf arkadaşlarınıza veya iş arkadaşınıza özel bir grup kurmak ister misiniz?

Mail Grubu - ortak e-posta hizmeti olarak, e-posta gelen kutusuna çok benzemesine rağmen, grup ihtiyaçlarına çok daha iyi cevap verebilecek şekilde hazırlanmıştır.

facebook/MailGrubuCom
twitter/MailGrubu
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi