30-01-2014 00:09

Sen misin Google'la kafa bulan...

Sen misin Google'la kafa bulan...

İnternet devinin Google'la dalga geçmek için attığı tweet, ufak bir skandala yol açtı!

Yücel KAHRAMAN

Gmail'de cuma günü yaşanan aksaklılar, hiç beklenmedik bir kavgaya yol açtı.

 

Yahoo'nın resmi Twitter hesabında "Gmail şu anda geçici olarak devre dışı" şeklinde bir tweet paylaşıldı. Elbette bu Tweet, Google'In rakibi olan Yahoo'nun resmi hesabından yayınlanınca, ardında alaycı bir tavır olduğunu da herkes fark etti. Ancak Yahoo'nun yöneticilerinin onayı dışında, sosyal medya hesabını yöneten sosyal medya uzmanının inisiyatifi ile yayınlanan mesaj, Google tarafında büyük tepki topladı.

 

İki şirketin arasında yaşandığı anlaşılan küçük krizin ardından, Yahoo CEO'su Marrissa Mayer devreye girip, bu Tweet'in büyük bir ayıp olduğunu açıkladı ve Yahoo yöneticileri bir özür yazısı yayınlamaya karar verdi. Bugün ise Twitter'daki alaycı mesaj silinirken ayrıca bir özür mesajı da yayınlandı. Yeni özür mesajında "Geçen gün yayınlanan Tweet'imizi silerken Google ve Gmail ekibinden de özür dileriz." ifadesi yer aldı.

 

Alaycı mesajı yayınlayan sosyal medya uzmanının akıbeti ise meçhul. Marissa Mayer'ın biraz acımasız bir CEO olduğu bildiğimiz için, Google ile alay eden sosyal medya uzmanının muhtemelen işten atılmış olduğunu düşünüyoruz. Bakalım bu konu daha da büyüyecek mi; yoksa burada kapanacak mı?
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi