16-01-2014 12:04

Microsoft'tan yepyeni Win 8.1 temaları!

Microsoft, Windows 8 ve Windows 8.1'e özel yeni masaüstü temaları indirmeye sunuldu!

Yücel KAHRAMAN

Microsoft, daha önce Open Call projesi kapsamında bizi birçok yeni masaüstü temasıyla tanıştırmıştı. Şimdi ise bir dizi yeni tema ortaya çıkaran firma, fotoğrafçıların kendi temalarını "resmi Windows 8 teması" olarak yayınlamasına izin veren proje hakkında yeni bilgiler verdi.

 

Microsoft'un blog gönderisi, firmaya Open Call projesi kapsamında her sene binlerce tema gönderildiğini, ancak bu temaların sadece yüzde 5'inin resmi tema sayfasında listelendiğini söylüyor. Open Call projesine katılabilmek için fotoğrafçıların bazı şartlara uyması gerekiyor. Örneğin çalışmanın gerçekten onu gönderen fotoğrafçıya veya sanatçıya ait olması, resimlerin yüksek çözünürlüklü ve yüksek kalitede olması, bunun yanında "dramatik, güzel, ilgi çekici veya huzur verici olması; sıkıcı, bunaltıcı veya tartışmalı olmaması" gerekiyor.

 

Microsoft'un tema galerisine yeni eklediği temalar arasında Avustralyalı fotoğrafçı Tracie Loise'in Queensland'ı ve çevresini gösterdiği fotoğrafları, Kaliforniyalı fotoğrafçı Tom Mansfield'ın güneşin ağaçlar arasından batışını gösteren Sierra Sunsets teması ve fazlası var.

 

Diğer yeni temalar için Microsoft'un blog sayfasına göz atabilirsiniz.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi