11-01-2014 00:09

LG'nin yeni yaşam takip cihazı: Lifeband Touch...

Las Vegas'ta düzenlenen CES 2014 fuarında LG, Lifeband Touch isimli akıllı bilekliğini tanıttı...

Yücel KAHRAMAN

Yaşam takip cihazo olarak adlandırabileceğimiz bu cihaz ile birçok işimizi gerçekleştirebileceğiz.

 

Güney Kore merkezli teknoloji firmalarından biri olan LG, CES 2014 fuarında yeni giyilebilir ürününü tanıttı. Lifeband Touch adındaki bu cihaz akıllı saat görevini üstlenmekte. Bunun yanında fitness ve yaşam takip cihazı olan bu bileklikte OLED ekran bulunmakta. Akıllı telefonunuz ile beraber çalışarak gelen bildirimleri gösterebilmekte. Ayrıca gelen aramalara cevpa verme imkanınız bulunuyor. Akıllı telefonlara gelecek yazılımlar ile bu cihaz kullanılabilecek.

 

Gelen bildirimlere göre farklı renkler ile bildiren Lifeband Touch ile müzik çalar kontrolü de yapabilmektesiniz. Nike’nin Fuelband ürününe benzer bir yapıya sahip olan Lifeband Touch ayrıca ona rakip ve alternatif olarak görünüyor. Ayrıca su geçirmezlik özelliği sayesinde suda kullanabilirsiniz. Cihazdaki sensörler sayesinde adım ve mesafe gibi sayma işlemlerini yapabilecek ve kalori tüketim değerlerini görebileceksiniz.

 

Bunun yanında özel kulaklıkları bulunan Lifeband Touch ile bu kulaklıklar ile nabzınızı ölçebileceksiniz. Lifeband Touch cihazının ekran bölümü bileklikten çıkarılmakta. Bu sayede ekran üzerinden şarj edebilmektesiniz. Şimdilik sadece siyah renk seçeneği bulunan bu cihazın fiyatı ve çıkış tarihi bilmiyor. Harika bir yaşam takip cihazı olan Lifeband Touch ile birçok işinizi çok kolay bir şekilde yapabileceksiniz.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi