05-01-2014 12:18

Öğrencilere özel android tablet...

Öğrencilere özel android tablet...

İki şirketi ortak olmaya iten yeni Android XO tabletin hedef kitlesi öğrenciler olacak.

Yücel KAHRAMAN

Gerek eğitim odaklı yazılım sistemi gerekse dayanıklı donanım özellikleri ile OLPC ve Vivitar’ın birlikte ürettiği yeni Android XO tabletler şimdiden tablet piyasasında merakla bekleniyor .


7 inç ve 10 inçlik iki modelle görücüye çıkmaya hazırlanan XO tabletler dayanıklılığı ve öğrencilerin kolayca kavrayabileceği ara yüzü bir kenara fiyatlarıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor . 7 inçlik modeli için yaklaşık 300 TL 10 inçlik modeli için ise yaklaşık 400 TL belirlenen fiyatlar gayet makul .


Teknik özellikleri bakımından inceleyecek olursak hem 7 inçlik model hemde 10 inçlik model 1024×600 ekran çözünürlüğüne sahip .XO tabletler  Dört çekirdekli işlemcilerinin yanında 1 GB RAM ve 8GB depolama alanına sahipler bunlara ek olarak WİFİ, Bluetooth , 5 Megapiksellik arka kamera ve 2 Megapiksellik ön kamerası ile orta sınıf tablet standartlarını yakalıyor . Şarj süreleri açısından ise 7 inçlik model için 7 saatlik 10 inçlik model için ise 12 saatlik bir pil ömrü öngörülüyor .


Vivitar ayrıca opsiyonel aksesuarlarını  duyuruyor bu aksesuarlar arasında kablosuz klavyeler , 300x büyütme özelliğine sahip dijital mikroskoplar ve 200x büyütme özelliğine sahip dijital teleskoplar  bulunuyor .

Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi