25-12-2013 12:04

Microsoft, iş ortaklarına ödüller verdi...

Microsoft Türkiye, farklı kategorilerde 23 iş ortağına ödüller verdi, detaylar haberimizde...

Yücel KAHRAMAN

Microsoft Türkiye’nin ekosisteminde yer alan başarılı iş ortaklarıödüllendirmek amacıyla her yıl düzenlediği İş Ortakları Ödül Töreni’nde, bu yıl farklı kategorilerde 23 ödül sahiplerine ulaştı. 

 

 
Microsoft Türkiye, her yıl geleneksel olarak düzenlediği Microsoft İş Ortakları Ödül Töreni’nde Microsoft Türkiye’nin başarısının mimarları olarak gördüğü iş ortaklarıyla bir araya geldi. 


 
İş ortaklarının satış, büyüme, çözüm geliştirme, bulut bilişim ve müşteri memnuniyeti performanslarına göre değerlendirildiği, kamu, kurumsal, KOBİ, Cihaz üreticileri ve dağıtıcılar segmentlerine göre belirlenen ödüller, Microsoft Türkiye Genel Müdür Tamer Özmen ve Genel Müdür Yardımcıları tarafından sahiplerine verildi.


 
İş Ortakları ödül törenine ev sahipliği yapan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, etkinlikte yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Microsoft Türkiye olarak 20 yıldır ülkemizin teknolojik gelişimi için önemli adımlar attık. Ekosistemimizde yer alan 11 bine yakın iş ortağımızla birlikte kurumların kendi pazarlarında öne çıkmaları için çalıştık. Bu yıl geçtiğimiz sene de olduğu gibi Microsoft tarafından yine ‘En İyi Ülke’ seçildik. Çin, Hindistan, Rusya, Brezilya gibi yüksek ekonomik büyüme oranlarına sahip ülkelerdeki Microsoft şirketlerini geride bırakarak, son dört senede bu ödüle 3 defa sahip olduk. Bu başarıda en önemli pay şüphesiz iş ortaklarımıza aittir.”


 
400 çalışanı ve 11 bini aşkın iş ortağıyla Microsoft Türkiye’nin gerçek bir başarı öyküsü yazdığını ifade eden Tamer Özmen, sözlerine şöyle devam etti:


 
“Tüm çalışanlarımızla ve iş ortaklarımızla birlikte kazandığımız tüm başarılar aynı zamanda Türkiye’nin başarısıdır. Ülkemizde büyük şirketlerimiz, kamu kurumları ve özellikle de KOBİ’lerimiz bilişim teknolojilerine daha fazla yatırım yapmaya, bunun beraberinde getirdiği rekabet, büyüme ve eğitim gücünden çok daha fazla yararlanmaya başladılar. Bizler iş ortaklarımızla birlikte bilişimin önemini kavrayarak bu konudaki yatırımlarını artıran büyük şirketlerin ve KOBİ’lerin yanında olmaya devam edeceğiz.”


 
Tamer Özmen: “Türkiye’nin Geleceğini Birlikte Şekillendiriyoruz”
Microsoft Türkiye olarak iş ortaklarıyla birlikte gelecek dönemde gittikçe önem kazanacak olan 4 mega eğilime hazırlandıklarını ifade eden Tamer Özmen, “Bulut bilişim, sosyal ağlar, mobilite ve büyük veri alanlarında Microsoft olarak çözümlerimizle hazırız. Microsoft Türkiye olarak iş ortaklarımızım bu dört mega eğilim konusunda öncü olabilmeleri için çalışıyoruz. Türkiye’de Microsoft’un kazandığı 1 dolar karşılık iş ortaklarımız 14.75 dolar kazanıyor. Bu rakam da Microsoft Türkiye’nin ülkemize ne kadar fayda sağladığının en önemli göstergesi. Türkiye’de kurulduğumuz günden bu yana 20 yıldır iş ortaklarımız ile büyüdük, gelecek dönemde de kendileri ile önemli işlere imza atacak olmak bizi çok heyecanlandırıyor” dedi.


 
Microsoft Türkiye, iş ortaklarından aldığı güçle 2013 mali yılında yüzde 22’lik büyümeye ve müşteri memnuniyetinde 6 puanlık artışa imza attı. Türkiye’de en hızlı büyüyen segmentler arasında yüzde 28 ile KOBİ segmenti ön plana çıkarken, servis ve danışmanlık hizmetlerinde yüzde 23, kurumsal segmentte yüzde 17’lik büyüme oranına ulaşıldı. Perakende alanında da PC pazarındaki daralmaya rağmen yüzde 2’lik büyüme oranı yakaladı.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi