07/03/2012 17:57

Facebook'un patronu okadar da zengin değilmiş!

Facebook'un patronu okadar da zengin değilmiş!

Yücel KAHRAMAN

Mark Zuckerberg, aslında sandığınız kadar zengin biri değilmiş.


Facebook'un patronu Zuckerberg şirketin halka arz işlemlerinin başlangıcında sahip olduğu servetinin miktarını açıkladı ancak Bloomberg Milyarderler Top 20 listesine girmeyi başaramadı.


20 kişilik listenin ilk 9 sırasını Amerikalı zenginler oluşturuyor. Bunların en çok bilineni Bill Gates, 62.4 milyar dolarla liste de ikinci sırasında yer alıyor. İlk sıra da ise 68.5 milyar dolar ile America Mobil SAB'ın sahibi Meksikalı Carlos Slim yer alıyor. Slim şuan 72 yaşında, ve bu serveti elde edene kadar çok çalışmış. Liste son sırasında ise L'Oreal'in yüzde 31 hissesinin sahibi 89 yaşındaki Liliane Bettencourt yer alıyor.


Zuckerkerg'in servetini daha yüksek açıklaması bekleniyordu ancak 20 milyar dolar olarak açıkladı. 20 milyar dolar bile çok büyük bir rakam; özellikle de Zuckerberg'in, listenin geri kalanlarından 4'te1 yaş daha genç olduğunu düşünürsek, bu değer ona, hayatını yaşaması için fazlasıyla yetecektir.

Zuckerberg'in serveti 20 milyar dolar... Ancak Facebook'un halka arzıyla beraber Mark'ın servetinin de büyüme ihtimali oldukça yüksek bir olasılık.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi