17-12-2013 18:02

Dokunmatik ekrana sahip ilk Chromebook...

Acer'ın ilk dokunmatik ekranlı Chromebook'u, Chrome'un bütün avantajlarından yararlanabiliyor.

Yücel KAHRAMAN

11.6 inç HD LED arkadan aydınlatmalı  dokunmatik ekrana sahip olan Acer  C720P, Intel işlemci ile üstün çoklu görev yapabilme performansı ve 7,5 saate kadar pil ömrü sunuyor.

 

Yeni Acer C720P, Chrome ara yüzünden faydalanmak için, cihazın 11.6 inç HD LED arkadan aydınlatmalı ekranında dokunmatik teknolojinin birçok avantajını sunuyor.  Acer C720P’nin dokunmatik özelliklerinin keyfi, web sitelerinin, resimlerin ve videoların canlı ve net olmaları için 1366×768 çözünürlüğe sahip 11.6 inç ComfyView  HD ekranında çıkarılıyor. Çoklu dokunmatik özelliğine sahip olan ekran, kullanıcıların Chromebook ile etkileşimlerinin doğal olmasını sağlamak için çekme, dokunma ve sıkıştırma gibi hareketlerden yararlanıyor. Böylece müşteriler eğitici uygulamaları daha iyi kullanabilir, web sitelerine göz atabilir, Google dokümanlarında gezinebilir, oyun oynayabilir ve daha birçok özellikten faydalanabilirler.

 

Yeni C720 serisindeki diğer ürünler gibi, yeni C720P dokunmatik ekranlı model de Intel Haswell mikro-mimarisine dayanan Intel Celeron 2955U işlemciden güç alır ve bu şekilde hızlı performans ve birden çok sekme ve uygulamayı çalıştırmak gibi mükemmel çoklu görev kabiliyeti sunarken, işlemci aynı zamanda pil ömrünü de arttırır; müşterilerin daha fazla verimlilik ve eğlence için cihazı 7,5 saate kadar kullanabilmelerine imkan sağlıyor.

 

C720P, 7 saniyeden kısa sürede hızlı önyükleme ve uyku modundan hızlı devam etme sağlayan 32GB SSD ile  kullanıcıların hızla çalışabilmelerini ve bağlantı kurabilmelerini sağlıyor. Geniş SSD ayrıca video, fotoğraf ve diğer dosyaların kaydedilmesi için büyük bir saklama kapasitesi sunuyor. Ek olarak, dokunmatik ekranlı C720P 2GB DDR3 belleğe sahiptir.  Acer C720 aynı zamanda via 802.11a/b/g/n WiFi ile erişim noktalarına ve kablosuz ağlara hızla bağlanabiliyor.

 

Acer C720P Chromebook yalnızca 2 cm boyu ve 1,3 kg ağırlığı ile toplantılara, sınıflara ve bugünün yoğun hayatında kullanıcılar nereye götürürse oraya kolayca taşınabilir. C720P’nin kompakt kasası yoldayken de  verimli ve sürekli bağlantıda kalmak için ve eğlenceyi gittiğiniz her yere götürmek için gereken tüm özelliklere sahiptir. Görüntülü sohbetlerin yanı sıra video ve fotoğraf çekip online olarak paylaşmak için entegre bir HD web kamerası da bulunmaktadır. Yeni Chromebook online sohbetler ,  müzik ve film keyfi için canlı ve net stereo ses sunan iki hoparlör barındırır. Chromebook’un USB 3.0 ve USB 2.0 bağlantı noktalarıyla video kameralar, dijital kameralar ve akıllı telefonlar gibi popüler tüketici elektroniği cihazlarına bağlanmak kolay ve rahattır. HDMI bağlantı noktası video ve içeriklerin harici ekranlar ve HDTV’lerde görüntülenebilmesine izin veriyor. Acer C720 Chromebook Aralık ayından itibaren İsviçre, Almanya, İngiltere, Fransa, Hollanda, İsveç ve Finlandiya’da 299.99€ başlangıç fiyatıyla temin edilebilecektir.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi