16-12-2013 12:08

PlayStation 4 Türkiye'de satışa sunuldu...

Bütün dünyada büyük bir merakla beklenen Sony'nin yeni nesil oyun konsolu PS4, satışa sunuldu...

Yücel KAHRAMAN

PS4 sahibi olmak isteyen vatandaşlar, saatlerce kuyrukta bekledi. Sony tarafından üretilen Play Station 4, Cevahir Alışveriş Merkezi’nde bulunan Teknosa’da Türk oyuncuların satışına sunuldu.

 

Teknosa’nın gerçekleştirdiği özel kampanya ile Ps4 ve 2 oyun gece satışıyla ilk 75 kişiye 1.399 tl ye satıldı.Tüm dünyada merakla beklenen Ps4’ün İstanbul’daki meraklıları saatlerce kuyrukta bekledi. Soğuk havaya aldırış etmeden bekleyenlere çay ve kahve ikramı yapıldı.

 

Ayrıca vatandaşların beklediği alana ısıtıcılar koyuldu. Kuyrukta bekleyen vatandaşlardan Dilek Özen çok heyecanlı olduğunu söyleyerek ’’Biz 1 yıldır bunun peşindeyiz ama şuanda 77. Sıradayız. Bizim durumumuz kritik ama yinede umudumuz var. Ps’ün 1 yıldır peşindeyiz 4 aydır da full takipteyiz. Saat altı buçuktan beri bekliyoruz. Çok soğuk. Başka bir şey için bu kadar beklemeyiz ama evlat hatırı için bekliyoruz. Yapacak bir şey yok’’ dedi.

 

TÜRKİYE’DEKİ İLK SAHİBİ

Saatler 00.00’ı gösterdiğinde oyun tutkunları alışveriş merkezinin içindeki Teknosa’ya alınmaya başlandı. Türkiye’de PS4’ün ilk sahibi ise Özcan Kaya isimli vatandaş oldu. Teknosa çalışanları tarafından alkışlarla karşılanan Özcan Kaya kasadaki satış işlemlerinin ardından PS4’üne kavuştu. Yaklaşık 14 saat beklediğini söyleyen Türkiye’deki Ps4’ün ilk sahibi Özcan Kaya, "Hak ettiğimi düşünüyorum. PlayStation 4’ün Türkiye’deki ilk sahibi olmaktan gurur duyuyorum. Çok teşekkür ediyorum" dedi. Teknosa personeli Özcan Kaya’yı alkışlarla uğurladı. Kuyrukta bekleyen ilk 75 vatandaş özel kampanya ile gece satışına sunulan PS4’ün sahibi olurken diğer vatandaşlar eli boş döndü. (İHA)
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi