19/10/2012 16:40

Google'ın geliştirdiği Android 4.2 işletim sisteminden sızıntı var...

Google'ın geliştirdiği Android 4.2 işletim sisteminden sızıntı var...

Yücel KAHRAMAN

Google bu ay içerisinde Android 4.2'yitanıtmayı düşünüyor. Ancak Androidpolice.com web sitesi hızlı çıktı ve elinde Android 4.2 işletim sistemine sahip olan bir LG Nexus'u eline geçirdiğini iddia etmekte.
LG Nexus'dan sızan görüntüler her ne kadar Android 4.1.2 ile çalıştığı gibi görünse de Androidpolice'in yayınladığı bu resimler Android 4.2'den alınmış gibi görünüyor. Ama Androidpolice, eline geçirdiği bu ROM'u yayınlamayı düşünmemekte. Ek olarak site bu, ROM'u diğer cep telefonlarında çalıştıramadıklarını, onun "eski Android'den oldukça farklı olduğunu" söylemekte.
Androidpolice, ROM içerisinde uyarı merkezini ilgilendiren yazılımda yeni bir uyarı merkezi keşfttiğini iddia etmekte. Android 4.2'de yapılan yeniliklerin arasında, TouchWiz gibi arayüzler'de ki kısayol düğmelerini stok Android'e getirmekte. Uyarı merkezi açık durumdayken parmağınızı ikinci sefer aşağı doğru kaydırdığınızda ise ikinci bir kayar menü açılmakta, Hızlı Ayarları buradan ayarlanmakta.
Android 4.2 hakkında değişen uyarı merkezi haricinde henüz çok fazla şey bilinmemekte. Android 4.2 işletim sisteminin yeni sürümünün 29 Ekim'de LG'nin Nexus cep telefonu ile birlikte tanıtılması bekleniyor.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi