06-12-2013 18:04

Nokia, HTC One Mini'nin satışlarına son verdirdi...

İngiltere'deki davadan sonra, HTC One Mini'nin ülkedeki satışları durduruldu...

Yücel KAHRAMAN

Nokia’nın, patent ihlali sebebiyle HTC’ye karşı açtığı dava kapsamında İngiltere’de devam eden mahkemede karar açıklandı. HTC One Mini’nin tasarımında Nokia patentlerini ihlal edici unsurlar olduğuna karar veren hakim, İngiltere’de 6 Aralık’tan itibaren HTC One Mini’nin satışlarının durdurulmasına karar verdi. Bu durumdan büyük zarar görmesi beklenen HTC, şimdiden alternatif çözümler üzerinde çalışıyor.

 

HTC One Mini’nin yanı sıra HTC’nin amiral gemisi, HTC One’ın da Nokia’nın patentlerini ihlal edici özellikler taşıdığına karar verildi. Ancak HTC One’ın satışlarının durdurulmasının firmaya vereceği büyük zarar göz önüne alınarak, HTC One’a karşı uygulanacak yaptırımlar ertelendi.

 

Yaşanan tüm bu gelişmeler yüzünden sıkıntılı bir dönemden geçen HTC, sorunun bir an önce giderilmesi için çalışmalara şimdiden başlamış durumda. HTC One ve HTC One Mini’nin tasarımında Nokia’nın patentlerini ihlal edici bulunan kısım telefonları yongaları. HTC de bu cihazların içindeki bu yongaları değiştirmek için çalışmalara başlamış durumda. Ancak bu çalışmaları zamanında bitirip bitiremeyeceği belirsizliğini koruyor.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi