05-12-2013 18:03

BenQ akıllı cep telefonu pazarında...

Tayvanlı teknoloji devi Benq, akıllı cep telefonu pazarına yeniden dönmeyi hedefliyor...

Yücel KAHRAMAN

Yıllar önce Siemens ile ortak olarak cep telefonu üretmeye başlayan Benq, başarısız geçen dönemlerin ardından yeniden sektöre adım atmaya hazırlanıyor. Android’li akıllı telefonların popülaritesinden faydalanmak isteyen şirket, uygun fiyata yüksek performans sunmayı planlıyor.

 

Buna iki adet dört çekirdek işlemcili cihaz hazırlayan Benq, cihazlarından bir tanesinde MediaTek’in MT6589 platformuna yer verecek. F3 adlı bu cihazın yanına Qualcomm işlemcili bir model de eklenecek. A3 adlı bu ürün ise Qualcomm’un Snapdragon MSM8225Q yongaetini kullanacak.

 

Farklı platformlar üzerine oturtulmuş olsa da her iki cihazın teknik özellikleri tamamen aynı. Bu özellikler arasında 1.2GHz işlemci hızı, 4.5inç ve 960×540 piksel IPS ekran, 1GB RAM, 4GB dahili hafıza, microSD genişleme yuvası, 2 megapiksel ön kamera, 2100mAh kapasiteli batarya yer alıyor.

 

Cihazların ana kameraları ise birbirinden tamamen farklı. Qualcomm işlemcili A3, 8megapiksellik giriş seviyesinde bir kamera ile donatılırken, MediaTek işlemcili F3, 13 megapiksellik HDR özellikli üst düzey bir kameraya sahip olarak satılacak.

 

Aralarındaki teknik detayların fiyat eşitliğini sağlamak odağında gerçekleştiğini düşündüğümüz akıllı telefonlardan Qualcomm işlemcili model muhtemelen Avrupa pazarında, MediaTek işlemcili model ise Asya pazarında satışta olacak.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi