05-12-2013 06:09

HTC M8 onaylandı!

HTC'nin yeni nesil cep canavarı mahkeme dosyasında yerini aldı...

Yücel KAHRAMAN

HTC ve Nokia arasında İngiltere'de yaşanan hukuki süreçte ilk karar açıklanmış ve One mini modelinin 6 Aralık'tan itibaren satışına yasak getirilmişti. One mini'nin satışına yasak olan patent ihlalinin One ve One Max modellerinde de yaşanabileceği üzerinde durulurken; Nokia'nın dava yargıcına sunduğu dosyada ilginç bir detay dikkatlerden kaçmadı.

 

Dava dosyasında HTC'nin bir sonraki amiral gemisi modelinin tanıtılacağı dönem açıklığa kavuşturulmuş. One Two şeklinde isimlendirilmesi beklenen HTC M8, 2014'ün ilk çeyreğinde yüksek ihtimalle şubat ayında resmiyet kazanacak. Dava dosyasında yer alan bu detaya HTC avukatlarından herhangi bir itiraz gelmezken, Tayvanlı üreticinin yeni nesil amiral gemisi şirket tarafından olmasa da, farklı bir kuruluş tarafından resmen doğrulanmış oldu.

 

Telefonun teknik özellikleri gizemini hala korurken, iddia edilen özellikler ise 5-inç Full HD ekran, Snapdragon 800 işlemci, Android 4.4, Sense 6.0, BoomSound 2, metal kasa, ultrapiksel kamera ve 2GB RAM şeklinde sıralanıyor.  
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi