03-12-2013 12:02

DualShock 4'ü bilgisayara bağlamak ister miydiniz?

Sony'nin yeni konsolu PlayStation 4'ün oyun kolu olan DualShock 4 çok beğenilmişti...

Yücel KAHRAMAN

Birçok yeni özellikleri ile gelen bu kontrolörün PS4 ile birçok işlemi yapabilmektesiniz. Üzerindeki dokunmatik bir yapıya benzer yapı bulunmakta. Geçtiğimiz zamanlarda Sony Worldwide Studios’un patromu olan Shuhei Yoshida, Twitter üzerinden gelen bir soruya DualShock 4'ün PC’de temel olarak destek vereceğini söylemişti.

 

DualShock 4'ün özel bölümleri olan Share var farklı bölmeler haricinde genel bir gamepad gibi bilgisayarlarda oyun oynama imkanı sunuyor. Eğer sizde PlayStation 4 kontrolorü olan DualShock 4'e sahip iseniz ve bilgisayarınızdaki oyunları onun sayesinde oynamak istiyorsanız yapmanız gereken çok basit. InhexSTER adlı kullanıcının geliştirdiği bir Xinput uygulaması sayesinde bu iş çok kolay olacak. Xbox 360 kontrolörünü bağlamak içinde buna benzer işlemler kullanmaktaydı.

 

DualShock 4 için geliştirilen DS4 to XInput Mapper programı ile bilgisayarınızda bağlama imkanınız bulunuyor.

 

İndirdiğiniz dosyadan kurulum yaptıktan sonra PC’nize DualShock 4'e Bluetooth veya USB sayesinde bağlamanız gerekiyor. DualShock 4'teki standart uşlar kullanabilmekte. Bilgisayar oyunları konusundaki en büyük sitelerden olan PCGamer’ın bu konuda yaptığı teste göre Windows 8'de ve üst sürümlerinde sorunsuzca çalışmakta. Windows 7'de ise sorunlar olduğu ve bu yüzden USB ile bağlanması gerektiği söylenmekte. Eğer sizde bu kontrolöre sahip iseniz PC’ye bağlayarak oyun onayabileceksiniz.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi