02-12-2013 18:07

THL'den 13 megapiksel kameralı akıllı telefon...

Yeniden yapılanma içerisinde olan ve büyüme amacı olan Çinli THL şirketinden yeni bir ürün...

Yücel KAHRAMAN

En son yeni mağazalar açan bu firmanın yeni telefonu sızdırıldı. Monkey King 2 adlı telefonu ortaya çıktı.

 

Kamerası ile öne çıkan bu telefon Çin’deki en büyük rakiplerinden biri olacak Xiaomi MI3'e benzer bir yapıda. MediaTek’in yakın zamanda tanıttığı ARM Cortex-A7 tabanlı 8 çekirdekli MT6592 işlemcisini kullanmakta. Son zamanlarda birçok Çinli telefon firması bu işlemciyi kullanan cihazlarını duyurmuştu. THL’de Monkey King 2 adlı cihazı ile bu kervana katıldı.

 

Cihazın en büyük özelliği ise kamerası. Hem önünde hem de arkasında 13 megapiksellik kamera bulunmakta. Bundan önceki cihazlarda arka kameranın megapiksel değeri ön kameranın çok üzerinde olmaktaydı. Ama gelen Monkey King 2 adlı cihaz bu konuda bir yenilik ve ilk olması ile önemli. Ön kamera güçlendirilerek arka kamera ile aynı megapiksel değere getirilmiş. Bu sayede önden de çok kaliteli fotoğraflar çekebileceksiniz.

 

Bunun yanında cihazın 2 GB RAM’ı bulunmakta. 32 GB dahili depolama alanına sahip olan bu cihazda 5 inç boyutunda Full HD ekran bulunmakta. Bu ekranda Gorilla Glass 3 kullanılmış. Ayrıca cihazda çıkarılabilir bir batarya bulunmakta. Android işletim sistemini kullanan bu cihazda Sweet Bean arayüzü bulunmakta. Cihazın ilerleyen zamanlarda 299 dolarlık fiyatı ile satışa sunulması bekleniyor.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi