01-12-2013 00:08

Bozuk Xbox One sahiplerine hediye sürprizi...

Xbox One'ının disk sürücüsü bozuk çıkan kullanıcılara, hediye sürprizi...

Yücel KAHRAMAN

Uzunca bir bekleyişin ardından nihayet geçtiğimiz hafta 13 ülkede satışa sunulan Xbox One, satışa sunulmasının üzerinden 24 saat geçmeden 1 milyon konsol satmayı başarmış fakat bu başarılara, kullanıcılardan gelen bozuk veya sorunlu Xbox One şikayetleri gölge düşürmüştü. Microsoft, sorun yaşayan Xbox One sahiplerinin gönlünü almak için girişimlere başladı.

 

Microsoft, çıkış gününde satılan Xbox One’lardan bazılarının sorunlu çıkması üzerine bu konsolların bir an önce yenileriyle değiştirilmesi için çalışmalara başlamıştı. Donanımsal sorunlar sebebiyle hiç açılmayan Xbox One kullanıcıları yeni konsollarını beklerken her ne kadar birşey yapılamasa da, Xbox One’larının sadece disk sürücüsü arızalı çıktığı için diskten oyun oynayamayan Xbox One sahiplerini dijital olarak elde ettikleri oyunları oynayabiliyorlar.

 

İşte Microsoft’ta bu kullanıcılarına yönelik olarak bir etkinlik başlattı ve eline disk sürücüsü bozuk Xbox One geçen kullanıcılarına bir adet dijital oyunu hediye edeceğini açıkladı. Bu kullanıcılar kendilerine verilen dijital kod sayesinde Dead Rising 3, Forza Motorsport 5, Ryse: Son of Rome veya Zoo Tycoon oyunlarından birini seçip dijital olarak indirerek, yeni konsolları kendilerine ulaştırılana kadar Xbox One’larıyla oyun oynayabilecekler.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi