17/10/2012 14:21

İşte Samsung Galaxy S3 Mini'nin bazı teknik detayları...

İşte Samsung Galaxy S3 Mini'nin bazı teknik detayları...

Yücel KAHRAMAN

Samsung'un şu an'da popülerliğini koruyan akıllı cep telefonu Galaxy S3'ün küçültülmüş versiyonu Galaxy S3 Mini, geçen günlerde tanıtıldı.Samsung Galaxy S3 Mini, Galaxy S3'e göre uygun bir fiyat etiketine sahip olsa da ona göre bazı farklılıkları var ve bir kısmımızı hayal kırıklığına uğratabilmekte. İşte Samsung Galaxy S3 Mini hakkında bilmemiz gereken bazı bilgiler.

 Samsung Galaxy S3 Mini, normal S3 ile hemen hemen aynı tasarıma sahip, yalnızca biraz daha küçük olması farklı olmasının sebebi. Galaxy S3 Mini'nin şekli ve giriş düğmesi, Galaxy S3 ile hemen hemen aynı benzerlikte. Bunun yanında diğer işlevleri normal Galaxy S3 ile o kadar da benzer değil.

 


Samsung Galaxy S3 Mini, 4 inç bir Super AMOLED ekran ile gelmekte, ama yalnızca 480x800 çözünürlük ile sunulmakta. Bu çözünürlük çok düşük değil, ama yine de 720p çözünürlük sunan normal Galaxy S3'ünkinden oldukça uzak kalıyor. Yine de Galaxy S3 Mini'de oyun oynarken veya film izlerken çok önemli bir kalite kaybı yaşanmayacak.

 Samsung Galaxy S3 Mini'nin, işletim sistemi, Android'in son sürümü Jelly Bean ile gelmekte.Samsung Galaxy S3'de bulunan dört çekirdekli işlemci, Galaxy S3 Mini'de yerini çift çekirdekli 1GHz işlemciye devrediyor. Bu yüzden Galaxy S3 Mini'nin işlem gücü ve süresi, normal Galaxy S3'den oldukça uzak kalıyor. Basit bir karşılaştırma  yaparsak eğer Samsung Galaxy S2 çift çekirdekli 1.2GHz işlemci ile gelmekte.
Samsung Galaxy S3, 5MP arka kamerası, LED flaş, 720p video kaydı ve VGA ön kamera gibi bazı özellikler ile gelmekte.
Bununla birlikte, Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 4.0, DLNA ve NFC gibi bazı özelliklere de sahip bulunmakta. 8GB veya 16GB dahili depolama seçeneklerine sahip olan normal Galaxy S3, bir microSD kartı ile 32GB'a kadar ekstra depolama alanı sağlamakta.
Samsung, Galaxy S3 Mini'nin çıkış tarihini hakkında henüz bir açıklama yapmadı. Ama yeni cep telefonunun Kasım ayından itibaren mağazalardaki yerini almasını bekliyoruz.
Samsung Galaxy S3 Mini'nin rakipleri ise, HTC One S, Sony Xperia S ve Samsung Galaxy Nexus gibi orta seviye olan cep telefonları ile yarışmakta.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi