23-11-2013 18:50

Windows Phone 8.1 hareket algılama özelliği sunabilir...

Windows Phone 8.1 hareket algılama özelliği sunabilir...

Eğer söylentiler gerçekse Windows Phone 8.1 hareket algılama özelliğini cep telefonlarına sunacak...

Kerim Kahraman

Windows 8.1 güncellemesinin ardından Microsoft'u şu sıralar en çok meşgul eden iş, belki de Windows Phone 8.1 için hazırladığı benzer güncelleme. Windows Phone 8.1 güncellemesini "kod adları" ise internete sızdı bile.

 

Nokia'nın cihazlarını sıkça sızdırmasıyla tanıdığımız @evleaks Twitter hesabında bu kez Nokia'nın Windows Phone 8.1'li ilk cihazlarının kod adları göründü. Sızıntıya göre Finlandiyalı firmanın WP 8.1'li ilk ceplerinin kod adları, "Goldfinger" ve "Moneypenny" olacak. Raporlara göre Goldfinger bir amiral gemisi modeli, Moneypenny ise daha uygun fiyatlı bir model olacak.

 

Goldfinger'ın Nokia'nın senelerdir geliştirdiği hareket algılama işlevine sahip olabileceği söyleniyor. Şirket içinde "3D Touch" olarak adlandırılan işlev, ekrana dokunmadan telefon üzerinde yaptığınız hareketleri algılayabiliyor. İddiaya göre Goldfinger, telefonun üzerinde ve yanında yaptığınız hareketleri görebiliyor. Buna benzer işlev, Samsung Galaxy S4'te de "Air Gestures" işlevi altında sunuluyordu.

 

Windows Phone 8.1'in Microsoft'un mobil platformuna getireceği yenilikler arasında yeni bir uyarı merkezinin, Microsoft'un Siri'sinin ve çoklu görev geliştirmelerinin olacağı düşünülüyor.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi