15-11-2013 18:08

Samsung, Siri ile SAMI üzerinde çalışmalarına devam ediyor!

Mobil dünyanın en çok rekabet eden ikilisi Apple ve Samsung yine bir konuda karşı karşıya geldi...

Yücel KAHRAMAN

Apple’nin sesli asistanı olan Siri’nin projesinde 10 ay çalışan önemli kişilerden biri olan Luc Julia, Apple’den ayrılarak Apple’nin mobil konuda en büyük rakibi olan Samsung’ta görev almaya başlamıştı.

 

Luc Julia, Samsung’ta çalışmaya başladıktan sonra inovasyon bölümü başkan yardımcısı görevini sürdürmekte. Bu sırada S-Voice konusunda çalışan daha sonrada Samsung’un Siri benzeri Samsung’un dijital asistan uygualması olan SAMI yani Samsung Architecture for Multimodal Interactions projesinde görev almaya başladı. SAMI hakkında pek çok bilgi bulunmamakta. Ama söylenen bilgilere göre Siri’ye çok fazla benzemeyeceği ve SAMI’nin bizle daha içli dişli olacağı söylenmekte. Yani bize anında ne yapmamız gerektiğini söyleyecek bir yaşam koçu olabilir.

 

Bunun yanında aynı anda birçok cihazla bağlantı kurma özelliğinin de olduğu söylenmekte. Samsung’un yeni bir projesi olan SAMI üzerinde 6 aydır çalışıldığı belirtilmekte. SAMI konusunda net bir gelişme olması için 3 ila 5 yıl arasında bir sürenin gerektiği söylenmekte. Şu anda daha doğum aşamasında olan SAMI hakkında ilerleyen zamanlarda gelecek bilgiler ile nasıl şekil alacağı merak konusu.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi