12-11-2013 18:04

Apple iPad Air patladı...

Geçen ay Apple'ın tanıtmış olduğu iPad Air hakkında kötü bir haber geldi...

Yücel KAHRAMAN

Avusturalya’da Sidney’deki bir Vodafone mağazında iPad Air patladı. Cihazdan öncelikle cızırtıların geldiği daha sonra da yanık kokusu ile dumanların mağazası sardığı söyleniyor. Cihazın patlaması ile etrafa alev saçılmaya başlamış ve daha sonra küçük bir yangına sebep olmuş. 

 

Küçük çaplı yangından dolayı itfaiye olaya müdahele etmiş. Vodafone mağazasına yollanan teşhir amaçlı bir iPad Air’in patlamasının sebebi ise Vodafone sözcüsü tarafından açıklanan bilgiye göre şarj bağlantısı. Bu durumdan sonra Apple’nin yaptığı açıklamaya göre ise bu tür sorunların orijinal şarj aleti yerine üçüncül parti şarj cihazlarının kullanılması olabileceği açıklandı. 

 

Son zamanda bu tür patlama ve buna benzer sorunlar giderek atmakta. Bunun gibi birçok olay farklı ülkelerde yaşanmıştı. Farklı markaların telefonları patlamış, çevreye ve kişilere zarar vermişlerdi. Bunun yanında elektrik akımına kapılmasıda görülmüştü. Bu yüzden elektronik alet kullanıcıların orijinal şarj ürünlerini tercih etmesi ve bu gibi sorunların ortaya çıkmaması için önlem almaları öneriliyor. Sizde eğer bu duruma düşmemek için tedbir almanız şart.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi