11-11-2013 12:05

Qualcomm ucuz telefonları gözüne kestirmiş durumda...

Mobil dünyanın en büyük yonga tedarikçisi Qualcomm, daha iyi ürünleri piyasaya sunmayı hedefliyor...

Yücel KAHRAMAN

Mobil dünyanın her zaman önemli isimlerinden biri olan ve satın alınan akıllı telefonlarda aranan markalardan olan Qualcomm, üst düzey akıllı telefonlar dünyasındaki sağlam yerine çok güveniyor olacak ki 2014 hedefini nispeten ucuz telefonlar olarak belirledi.

 

2013 yılı sonuna kadar 6.48 Milyar Dolar’lık bir satış gerçekleştirmiş olmayı düşünen Qualcomm için bu rakam yıllık %33’lük bir büyüme anlamı taşıyor. Net gelir ise 1.5 Milyar Dolar seviyesinde ki bu da geçen yıla göre %18’lik bir artış demek.

 

Bu parlak rakamlara karşın Qualcomm 2014 yılındaki büyüme hedefini %5 – %11 olarak belirledi. Bunun nedeni ise stratejilerdeki değişim. Yeni yılda daha çok 200 Dolar’ın altında bir fiyatla satılan ucuz akıllı telefonlar dünyasını hedefleyen ve bu alanda yoğunlaşmak isteyen Qualcomm, satılan ürünlerin ucuz olacak olması nedeniyle gelirinde çok büyük bir artış beklemiyor. İlerleyen yıllarda 200 Dolar altı telefonların çok büyük bir pazar haline geleceğini düşünen Qualcomm, şimdiden bu alanda da adını sağlamlaştırmak istiyor.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi