11-11-2013 06:02

Paylaş ve beğen butonları değişiyor!

Dünyanın en çok tıklanan sitelerinden biri olan Facebook'un ünlü beğen ve paylaş butonu değişiyor...

Yücel KAHRAMAN

Yayınlanan bir bilgide hem beğen hem de paylaş butonunun Facebook’ta ve diğer sitelerde gömülü tasarımının değişeceği söylendi. Beğen tuşundaki el işareti ile akla kazınan bu buton yerini Facebook’un F yazan yazısı ile ve Like yazısı bulunuyor. Bu da Türkçe olarak Beğen olarak gelmesi bekleniyor. Renk olarak ise Facebook’un kullandığı mavi bulunuyor.

 

Paylaş butonu ise aynı şekilde F yazısı ile beraber Share ile aynı arka planda sunuluyor. Ayrıca yayınlanan bilgide bu butonların 7.5 milyon sitede bulunduğu ve günde 22 milyar kez görüntülendiği söyleniyor. Tek tek yeni tasarımları paylaşan Facebook Beğen ve Paylaş butonunun yanında hem Beğen hem de Paylaş butonunun bulunduğu 2 botunu birden gösterdi. Bu butonlarda ise sadece Like ( Beğen ) bölümünde F işareti bulunuyor. Bu botunlar ile farklı sitelere gömülü olarak hem paylaşmayı hem de beğenmesi sağlayan Facebook buradan büyük bir trafik almakta.

 

Yeni butonların ileriki haftalarda yerini alması bekleniyor. Bakalım ülkemizde ne zaman yayına girecek. Önceki butona göre büyük farklılıkları bulunan yeni butonları beğendiniz mi?
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi