11-11-2013 00:08

Nexus 5'in pil performansı ne kadar iyi?

LG'nin üretmiş olduğu Google Nexus 5'in pil performansı ne kadar iyi?

Yücel KAHRAMAN

Google, Android 4.4 KitKat sürümüne sahip ilk akıllı telefon olan Nexus 5’i duyurdu. LG tarafından üretilen bu cihaz, güçlü donanımsal özellikleri ile dikkat çekmişti. Uygun fiyat politikası ve Android 4.4 KitKat işletim sistemi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran telefonun pil performansı ise kafalarda soru işareti oldu.

 

LG’nin G2 modelinde kullandığı çift katmanlı pil teknolojisi, yüksek amper gücünün de etkisiyle çok başarılı sonuçlar vermişti ancak Nexus 5’te bu teknolojiye yer verilmediğini üzülerek belirtmeliyiz. Nexus 5’te 2300mAh kapasiteli bir batarya mevcut.

 

Bir başka ifadeyle HTC One, Galaxy S4 gibi cihazlar ile eşdeğer bir pil kullanılmış. Bu pil gerçek hayat testlerinde de Nexus 5’in ortalama bir performans ortaya koymasına neden oluyor. Yani LG G2 gibi uç değerler beklememek gerekiyor. Aşağıda bir yazılım ile yapılan testin sonuçları var. Bu testte, günlük hayatta ortalama bir kullanıcının yaptığı bir çok işlem cihazın pili tamamen tükenene kadar tekrar ediliyor. Tüm cihazlar için testte aynı yazılım ve aynı değerler kullanılmış.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi