08-11-2013 18:08

Android ile iOS için Thor: The Dark World oyunu çıktı!

Thor: The Dark World (Karanlık Dünya) filmi Android ile iOS için oyun olarak çıktı...

Yücel KAHRAMAN

Gameloft resmi film oyun dizisine devam ediyor. 31Ekim'de iOS platformda, 4 Kasım'da Android platformda Gameloft tarafından yayınlanan oyunun esinlendiği film Thor-Karanlık Dünya, 1 Kasım'da beyazperde de yerini aldı.

 

Ünlü oyun yapımcısı Gameloft'un, 2011 yılında ilki yayınlanan Thor filmi, box-office verilerine göre 450 milyon dolar kazanç sağlamıştı. Yukarıda bahsettiğimiz Thor: Karanlık Dünya filmi ise Türkiye'de 1 Kasım'da sinemaya girdiğinden bu yana 155 bin izleyici sayısıyla 1. sıraya yerleşmeyi başardı.

 

Tamamen filmden esinlenerek Gameloft stüdyolarından geliştirilen bu ücretsiz oyun ile Thor dünyasına girebilirsiniz. Aksiyon ve hack/slah tarzındaki oyun, Thor'un gerçek görevlerini sunarak oyuncuların 9 Dünya'yı kurtarmasını sağlıyor. Oyunun güçlü özelikleri arasında RPG türündeki ilk süper kahraman oyunu olması ilk sırada yer alıyor. 3D grafikleri sayesinde gerçekçi görüntüler ve kontrol güçlerine sahip olması da takip eden özelikler arasında bulunuyor.

 

Oyunun hikayesi ise şöyle:

Kara Elflerin lordu ve Asgard'ın kadim düşmanı Malekith, Dokuz Dünya'yı yok etmek için bir istila düzenler! Thor, hızlı hareket edip Kara Elflerin evreni karanlığa gömmesine engel olmalıdır. Asgard'ın en büyük savaşçılarıyla gücünü birleştirip, Malekith'in karanlık emellerini durdurup Dokuz Dünya'da düzeni yeniden sağlamak için hazırlanan macera sizleri bekliyor.

 

Oyunda, her biri farklı meydan okuma ve hedefler içeren 90 hızlı görev bulunmaktadır. Oyunculardan, yağmacıların ve Kara Elflerin kuşatması altındaki alemleri ziyaret ederek, müttefiklerinle onları özgür kılmaları bekleniyor. Thor'da oyuncular Jotunlar, Yağmacılar, Kaya Devleri, Kara Elfler'in saldırısıyla yüzleşerek onlara karşı koyacaklar. Toplamda 10 güçlü çekiç ve zırh seti bulunuyor.

 

Bu oyunda da solo ve çok oyunculu modlar mevcut. Çok oyunculu özelliği bulunan oyun, diğer birçok Gameloft oyunda da olduğu gibi haftalık lider panosu barındırıyor. Bu panolarda en üst sırada yer almak için yarışarak ödüller kazanabilirsiniz. Unutmayın, sadece amansız düşmanlara karşı koyarak lider tabloların üst sıralarında yer alabilirsiniz. Ayrıca sadece ve sadece çoklu oyuncu modunda oynayarak ISO-8, silahların kilidini kırabilirsiniz.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi