10/10/2012 10:31

ZyXEL'in bu yepyeni ürünü, geniş bir alana WiFi sinyalini ulaştırabiliyor!..

ZyXEL'in bu yepyeni ürünü, geniş bir alana WiFi sinyalini ulaştırabiliyor!..

Yücel KAHRAMAN

ZyXEL, yeni geliştirdiği ve geniş bir bölgeye yayılan kapalı mekanlarda bile sorunsuzca kablosuz bağlantının dağıtımı sağlamak için oldukça ideal olan bir ürününü, kablosuz erişim sağlayıcısı "Access point" NWA1121-NI'i tanıttı. Bileşimli en fazla gelişim göstermiş olan kablosuz teknolojiler ile dizayn edilen bu yeni ürün, gizli antenleri sayesinde ve aynı zaman da çarpıcı bir tasarımı ile tavana monte edildiği zaman, hem mekanların şıklığını arttırırken hem'de yüksek bir performans sağlamakta. ZyXEL NWA1121-NI, oteller, akademik kurumlar, sosyal tesisler ve alışveriş merkezleri gibi kapalı olan mekanlarda müthiş bir kablosuz bağlantı sağlayan bu ürün iyi bir seçim olarak öne çıkmakta.

 

 ZyXEL NWA1121-NI, kapsama alanı yetersizliğini ve kapsama alanı dışında kalan bütün ölü noktalar için yalnızca 802.11n kablosuz teknolojisi ile ve TX Beamforming, LDPC (Low-Density Parity-Check) ve MLD (Multicast Listener Discovery) gibi bazı gelişmiş işlevleri sayesinde tamamen ortadan kaldırmakta. Aynı zaman da bu yeni ürün 300Mbps'e kadar aktarım hızı da sunmakta, hem son derece stabil çalışmakta hem de kapsama alanını %50 oranında genişletmekte. Bu tür dinamikliğin yanında, yüksek sayıda kullanıcının aynı an da bağlanması da yüksek performans ile kablosuz bağlantı kullanmalarına izin vermekte.

 

 Bu kadar özelliğinin yanında ZyXEL NWA1121-NI, IPv6 teknolojisini de desteklemekte, kurumsal olarak çalışan kullanıcıların bu yeni İnternet protokolüne zahmetsiz bir şekilde ve kesintisiz olarak geçmelerini sağlamakta. Bu ürünün 'dual-stack' mimarisine sahip olması ve aynı zaman da IPv4 ile IPv6'yı desteklemesi oldukça ürünü değerli kılıyor.

 

 

 Bu cihazın tam olarak 8 SSID (Service Set Identification) desteklemekte, ve uygulama servisleri bazında düşünecek olursak, sistem yöneticileri farklı kullanıcı grupları oluşturarak istediği kullanıcı grubu için trafiği etkin bir biçimde belirleyebilmelerini sağlamakta.

 

 Diğer tüm ZyXEL ürünleri gibi bu ürün'de oldukça çevre dostu, kısacası içerisinde toksik madde bulundurmamakta. Gelişmiş işlevleri ve dayanıklı yapısı ile, NWA1121-NI'yı tüm kablosuz bağlantı dağıtımları için oldukça ideal bir ürün olarak görünüyor.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili Etiketler

» ZyXEL » NWA1121-NI » Access Point » IPv6 » IPv4 » 8 SSID » LDPC » MLD » 300Mbps


Kullanıcı Girişi