08-11-2013 12:06

HTC'nin yeni canavarı M8 sızdı!

HTC'nin M8 isimli yeni cep canavarının görüntüsü internete sızdı...

Yücel KAHRAMAN

HTC firması bu yıl akıllı telefon pazarında HTC One ile damgasını vurdu. Şirketin amiral gemisi HTC One gerek tasarımı gerek kalitesi ve özellikleriyle oldukça beğenildi ve birçok ödüle layık görüldü. Ancak bu başarı şirketin zarar etmesine engel olmadı. HTC, geçen yıla göre bu yıl yüzde 15 geriledi.

 

 

Peki HTC bu konuda ne yapacak?

Söylentilere göre şirket düşük fiyatlı orta segment akıllı telefonlar üretmeye yönelecek ve bunun yanı sıra yeni amiral gemisinin çalışmalarına da başladı. HTC One çıkmadan önce M7 kod adı ile hep karşımıza çıkmıştı. HTC'nin sıradaki amiral gemisi ise M8 kod adı ile haberlere konu olmaya başladı. Bu kod adına bakılırsa cihaz yine One serisinin bir parçası olacak.

 

 

HTC M8 hangi özellikleri sunacak?

HTC M8, dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 800 işlemci, 3 GB RAM, 5 veya 5,2 inç ekran ve HTC'nin yeni çıkaracağı Sense 6 kullanıcı arayüzüne sahip olacak. Cihazın ilk sızdırılan resmine bakılırsa tasarım olarak fazla bir değişime gidilmeyecek.

 

 

Ne zaman tanıtılacak?

HTC M8'in 2014 Şubat ayında tanıtılacağı söyleniyor. Galaxy S5'in de bu tarihte tanıtılması bekleniyor. Bu demek oluyor ki Şubat ayında HTC ve Samsung'u kıran kırana bir yarış bekliyor.

 

 

KAYNAK: HTC M8 sızdırıldı!
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi