06-11-2013 00:07

Motorola hangi cihazlarına Android 4.4 güncellemesi sunacak?

Motorola'nın hangi cihazları Android 4.4 KitKat güncellemesini alacak? detaylar haberimizde...

Yücel KAHRAMAN

2011′in Ağustos ayında Google’nin satın alması ile yeniden yapılanan ve çıkardığı cihazlar ile konuşulan Motorola’nın kısa süre önce tanıtılan yeni Android sürümü olan Android 4.4 KitKat sürümünün hangi cihazlara verileceği ortaya çıktı.

 

Firmaların bu konuda hangi cihazlarına güncelleme vereceği yavaş yavaş ortaya çıkarken Google’de telefon markası olan Motorola’nın Android KitKat desteği vereceği cihazların başında Moto X geliyor.

 

İlk önce Motorola Moto X‘e Android 4.4 KitKat güncellemesi gelmesi bekleniyor. Sonraki etapta ise Droid serisinden Droid Ultra, Droid Maxx ve Droid Mini gibi cihazlar Android KitKat güncellenmesini alacak. Droid serisinin diğer cihazları olan Droid Razr HD ile Razr Maxx HD ve Razr M‘nin Android 4.4 güncellemesini alıp almayacağı kesin değil. Bu konuda bir bilgi olmamasına karşılık Droid Bionic, Droid 4 ve Razr Maxx cihazları ise Android KitKat güncellenmesini almayarak Android 4.1.2 Jelly Bean sürümü ile yollarına devam edecekler.

 

Google’nin satın almasından sonra çıkardığı cihazlar ile bir süre gündemde bulunan Motorola’nın Moto X modeli çok beğenilmiş, güçlü özellikleri ve tasarımı ile gündemde uzun süre kalmış cihazlardan biri. Fakat Moto X sadece Amerika’da satışa sunularak diğer bölgelerde ve ülkemizdeki birçok kişi için bir hayal kırıklığı olmuştu. Ayrıca son zamanda Motorola’nın parçalabilir ve dilediğimiz gibi düzenleyebileceğimiz akıllı telefonlar olan PhoneBlocks adında bir proje üzerinde çalıştığı biliniyor.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi