04-11-2013 06:02

Artık çok daha marifetli...

Snapdragon BatteryGuru uygulaması 2.0 versiyonu ile artık çok daha marifetli...

Yücel KAHRAMAN

Uygulamanın güncellenen versiyonunda Quick Charge teknolojisiyle kullanım alışkanlıklarına göre kullanıcılara uygun şarj zamanlarını bildiren öngörücü şarj yeniliği eklendi.

 

Snapdragon BatteryGuru uygulaması 2.0 versiyonuyla artık daha da marifetli. Uygulamanın güncellenen versiyonunda Quick Charge teknolojisiyle kullanım alışkanlıklarına göre kullanıcılara uygun şarj zamanlarını bildiren öngörücü şarj yeniliği eklendi. Örnek olarak uygulama, işten eve dönerken yapılacak online müzik dinleme veya GPS kullanımı gibi bataryayı çabuk boşaltacak zamanları öngörerek kullanımın az olduğu öğle saatlerinde cihazını şarj etmesi yönünde kullanıcıyı uyarıyor.

 

Snapdragon BatteryGuru uygulaması şöyle çalışıyor:

 

- Akıllı telefonunuzun batarya ömrünü optimize etmek için Snapdragon işlemcili akıllı telefonunuzu nasıl kullandığınızı öğrenir

 

- Kullanım alışkanlıklarını analiz eder ve batarya ömrü bir sonraki muhtemel şarja kadar dayanmayacaksa akıllı bilgilendirmeler ile kullanıcıyı uyarır

 

- Düzenli şarjların atlanmamasını sağlamak için kullanıcıları tipik şarj süreleri hakkında uyarır

 

Mayıs ayında kullanıcılara sunulan Snapdragon BatteryGuru uygulaması, şimdiye kadar 650.000’den fazla kez indirildi.  Bu uygulama, gücü kontrol ederek mobil kullanıcı deneyimini zenginleştirmek için yüksek güç verimliliğine sahip bir yonga sistemine güçlü işlem fonksiyonları ekleyen Qualcomm Snapdragon’un batarya performansına yaklaşımının bir uzantısıdır. Snapdragon BatteryGuru uygulaması, lider üreticilerin Snapdragon işlemcili birçok akıllı telefonuyla uyumlu olarak Google Play’den indirilebilir.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi