29-10-2013 18:09

HTC ile MediaTek anlaşmak üzere...

Tayvan'ın büyük şirketlerinden olan HTC ve MediaTek, anlaşmaya yakın görünüyor...

Yücel KAHRAMAN

Sekiz çekirdek MediaTek işlemcili ve Android’li çok ucuz HTC modelleri çok yakında tanıtılabilir.

 

Son dönemde popülaritesi bir hayli yükselen MediaTek ile HTC arasında şu sıralar yakın ilişkiler söz konusu. 15 Mayıs 1997’de kurulan Tayvan’lı HTC ve ondan sadece 13 gün sonra yani 28 Mayıs 1997’de kurulan vatandaşı MediaTek, bir iş ortaklığına gitmeyi planlıyor.

 

HTC CEO’su Peter Chou’nun çok istediği anlaşmaya göre HTC, hem  maliyetleri düşürmek hem de MediaTek’in popülaritesinden faydalanmak adına, bazı akıllı telefonlarını Tayvan’lı vatandaşına emanet edecek. İlk etapta nispeten ucuz modellerde yer alacak olan MediaTek işlemcili HTC modelleri, yoğun olarak Asya ülkelerinde satılacak.

 

HTC One’ın çok iyi satış rakamlarına ulaşmasına rağmen giriş diğer modellerin ilgi görmemesi nedeniyle zor günler geçiren HTC, ucuz modellerin pazarlanması konusunda yeni anlaşmalar ve pazarlama hamleleri yapmak istiyor. Bu odakta Avrupa pazarında yeni pazarlama girişimlerine kaynak ayıran HTC, ucuz modellerin satışını artırmak içinse 750 Milyon’dan fazla abonesi bulunan China Mobile ile anlaşmaya çalışacak. Bu anlaşma ile Çin pazarında daha da güçlenmek isteyen HTC, sekiz çekirdekli MediaTek MT6592 işlemciye sahip akıllı telefonunu ilk tanıtan isimlerden biri olabilir.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi