27-10-2013 06:02

Sony'den Xperia Tianchi...

Xperia serisinin yeni üyesi 6 inç'lik ekrana sahip Tianchi olabilir, detaylar haberimizde...

Yücel KAHRAMAN

Xperia serisinin yeni üyesi 6 inçlik ekranlı Tianchi olabilir. Çin medyasının iddialarına göre düşük fiyatlı ve 6 inç ekran boyutuna sahip olan Sony Xperia Tianchi’de 8 çekirdekli Mediatek işlemci yer alacak.

 

Teknolojinin kalbi artık Çin’de atıyor. Çin medyasının son iddiası ise Sony cephesinde yeni hareketlenmeler olduğunu gösteriyor. İddialara göre Sony, 6 inç ekran boyutlu ve ucuz fiyatlı Xperia Tianchi kod adlı phablet modelini piyasa sürmeye hazırlanıyor. 8 çekirdekli MediTek MT6592 işlemcisini kullanacağı tahmin edilen Xperia Tianchi’nin 1280×720 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olacak.

 

6.5mm kalınlığındaki Xperia Z Ultra modelinden daha ince olması beklenen telefonun 12 Kasımda tanıtılması bekleniyor. İşlemciyle ilgili çekinceler ortaya çıkarken, MediaTek’in 8 çekirdekli  yeni işlemcisini piyasadaki birçok model de hatta Sony’nin sadece Çin’de satışa sunduğu Xperia C modelinde bile yar alıyor. Düşük fiyatı ve yüksek performanslıyla dikkat çeken MediaTek işlemcilerin önümüzdeki günlerde daha fazla cihazda yer alacağını da belirtelim. Ayrıca 12 Kasım’daki etkinlikte Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia Z1 modelinin küçük kardeşi 4.3 inçekranlı Xperia Z1 Mini/ Xperia Z1S modelinin de tanıtılması bekleniyor.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi