25-10-2013 18:03

Tabletlerin şahı adını değiştirdi...

İşte iPad Air! Apple, mobil dünyanın seyrini değiştiren ürünlerin başında gelen cihazını duyurdu...

Yücel KAHRAMAN

Bugüne kadar 170 Milyon’dan fazla iPad satan Apple, beşinci nesil iPad ile karşımıza çıktı. Bundan böyle iPad Air olarak adlandırılacak olan tablet bilgisayar, süper ince gövde yapısı ile dikkat çekiyor. Dördüncü ve son nesil iPad’den %20 daha ince olan iPad Air, hafifliği ile de fark yaratıyor. Sadece 7.5mm inceliğe sahip olan ürün 450gram ağırlığında. iPad 4, 635gram ağırlığa sahipti.

 

iPhone 5S’te olduğu gibi Apple A7 işlemci ile donatılan iPad Air, 64bit desteğine sahip. İşlemci CPU ve GPU konusunda önemli performans artışlarını beraberinde getiriyor. Ayrıca OpenGL ES 3.0 desteğinin de bulunduğunu müjdelemeyi unutmayalım. Ayrıca bir yardımcı işlemci de yine iPad Air’de görev yapıyor.

 

M7 olarak adlandırılan yardımcı işlemci, cihazdaki sensorleri sürekli olarak kontrol altında tutmak adına geliştirilmiş. Bu da özellikle sensorlerin sürekli olarak kullanımında pil tüketiminin artmasının önüne geçecek bir yenilik olarak duruyor.

 

MIMO Wi-Fi ağlarına bağlantı sağlayabilen iPad Air, bu sayede destekli modemler ile çok hızlı ve geniş menzilli bağlantılar kurabiliyor. Buna ek olarak ürünün ana kamerası, 5 megapiksel çözünürlüğünde ve 1080p HD video kaydı yapabiliyor.

 

10 saat pil ömrü sunan iPad Air,  1 Kasım’dan itibaren satışa sunulmaya başlanacak. Cihazın başlangıç fiyatı 499 Dolar olarak belirlenmiş.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi