19-10-2013 12:07

Yahoo, Marissa Mayer ile büyümeye devam ediyor...

Güzel CEO'su Marisssa Mayer ile atağa kalkan Yahoo, yeni bir satın almayla tekrar gündeme geldi...

Yücel KAHRAMAN

İşte Yahoo’nun satın aldığı yeni şirket:

 

Son dönemdeki en başarılı kadın yöneticilerden biri olan ve Yahoo’yu yeniden şahlandırmak adına hız kesmeden çalışan Marissa Mayer’in etki alanına dahil ettiği son şirket Bread oldu. Link tabanlı dijital reklam üzerinde çalışan Bread, kullanıcıların kısa URL ihtiyacını karşılamanın yanı sıra bu linklerin popülaritesi ölçüsünde para kazanmasını da sağlıyordu.

 

Özellikle sosyal medyadan gelir elde etmek isteyen kullanıcıların önemli tercihlerinden biri olan ve kısa sürede hızla büyüyen Bread, önemli yatırımlar almayı başarmış bir oluşum olarak dikkat çekmişti. Şirket CEO’su Alan Chan tarafından duyurulan ve https://bre.ad/ sayfasından da duyurulan satın almanın detayları ise henüz bilinmiyor.

 

Bread, 11 Kasım 2013 tarihinden itibaren mevcut linklerin çalışmayacağını belirtiyor ve kullanıcıların bağlantıları bu tarihe kadar https://bit.ly/ adresine taşımalarını öneriyor. Marissa Mayer göreve geldiğinden bu yana 20’ye yakın şirketi satın aldı. Bunlardan en önemlisi ise 1 Milyar Dolar’a mal olan Tumblr olmuştu.

 
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi