15-10-2013 12:06

Kaspersky Lab Türkiye'ye odaklanmış durumda...

Kaspersky Lab, Türkiye'yi stratejik ülke olarak konumladı, detaylar haberimizde...

Yücel KAHRAMAN

Mohammad Amin Hasbini ve Ghareeb Saad, Orta Doğu ve Afrika’nın yanı sıra Türkiye’den de tehdit istihbaratı ve bilgi desteği sağlayacak.

 

Kaspersky Lab, bu yılın başında,stratejik pazarlar arasında gördüğü Türkiye’ye odaklanacağını ve bu doğrultuda Türkiye’de yeniden yapılanma sürecine girdiğini açıklamıştı.

 

Firma, bu konudaki ataklarını sürdürüyor. Son olarak, şirketin “Global Araştırma ve Analiz Ekibi”nin (GReAT) Orta Doğu, Türkiye ve Afrika kolunu temsil etmek için yeni güvenlik araştırma uzmanlarının atandığı duyuruldu. Atanan Mohammad Amin Hasbini ve Ghareeb Saad, bölgede önemli tehdit istihbaratı ve bilgi desteği sağlamak için Kaspersky Lab’ın lider uluslararası güvenlik araştırmacıları ekibine katılırken, aynı zamanda Türkiye güvenlik pazarıyla ilgili istihbarat ve bilginin de merkezi olarak görev yapacaklar.

 

2008 yılında kurulan GReAT, Kaspersky Lab bünyesindeki geniş Ar-Ge departmanının ayrılmaz bir parçası… Ekibin temel sorumlulukları arasında, BT ekosisteminin risklerini azaltmak için yeni global zararlı yazılım uygulamalarının izlenmesi, global siber suç olaylarının araştırılması ve verimli çözümlerin tanımlanması yer alıyor.

 

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de internet ile mobil cihazların giderek artan kullanımı ve bölgedeki finansal kuruluşlarla diğer kritik sektörleri hedef alan saldırıların artışı sebebiyle, ülkemizde siber güvenlik,  gündemini koruyor. Bu süreç devam ederken bu atamalarla Türkiye’nin siber güvenlik pazarında stratejik önem sahip olduğunu gösteren Kaspersky Lab, Türkiye’ye verdiği önemi de açıkça ortaya koyuyor.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi