13-10-2013 00:09

İşte Samsung'dan bükülmüş ekranlı ilk akıllı cep telefonu...

Samsung, esnek AMOLED ekran teknolojisine sahip olan ilk akıllı cebini duyurdu...

Yücel KAHRAMAN

Galaxy Round adlı cihaz hakkında bilmeniz gereken her şey bu yazıda.

 

Bükülmüş ekranlı ilk akıllı telefonu tanıtmak adına Güney Kore’nin iki büyük teknoloji şirketi müthiş bir rekabet içine girmişti. Esnek AMOLED ekran teknolojisine sahip ilk akıllı telefonu tanıtan isim ise Samsung oldu.

 

Galaxy Round olarak adlandırılan yeni akıllı telefonun ekranı içe bombeli bir yapıda tasarlanmış. Arka kısımdaki kapak ise dışa bombeli bir yapıda. Hayli ilginç görünen cihazda esnek Super AMOLED ekran teknolojisi kullanılmış. Bu ekran 1920×1080 piksel çözünürlükte çalışıyor ve toplam büyüklüğü 5.7inç.
Cihazın arka kısmında kullanılan malzeme ise Galaxy Note 3 ile birebir aynı görünüyor. Yani dikişli ve deri hissi uyandıran bir yapı tercih edilmiş.
Donanımsal olarak üst düzey bir Android telefonundan hiçbir eksiği bulunmayan akıllı telefon, 2.3GHz’lik dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 800 işlemci, 3GB kapasiteli RAM, 2800mAh batarya, 13 megapiksel arka kamera gibi özelliklere sahip.

 

Sadece Güney Kore’de satışa sunulacak olan akıllı telefon 10 Ekim itibariyle kullanıcılara sunulmaya başlanacak. 1.09 Milyon Won fiyat etiketi bulunan cihaz aşağı yukarı 2000TL’nin üstünde bir fiyattan alıcı bekleyecek.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi