11-10-2013 12:05

Android 4.4'te güncellenecek olanlar...

Samsung'un Android 4.4 KitKat için güncelleme planları yavaş yavaş ortaya çıkmaya devam ediyor...

Yücel KAHRAMAN

Güncellemeler konusunda sevilen ve müşterilerini memnun eden bir isim olan Samsung, Android 4.4 KitKat konusunda da ilk bilgilerin sızdığı üreticilerden biri oldu. Güney Koreli üreticinin Knox adını verdiği güvenlik çözümünün destek planlarına dair hazırlanan bir sayfada, Android 4.4 KitKat sürümüne güncellenecek cihazlar da açık edildi.

 

Buna göre Galaxy Mega 5.8, 6.3 ile Galaxy S4 Mini, Android 4.4 güncellemesini alacak ve bu güncelleme ile birlikte Samsung Knox desteğine kavuşacak. Bilindiği üzere Samsung Knox, tarayıcıdan rehbere ve ajanda kayıtlarına kadar topyekün bir koruma sağlamayı amaçlayan donanımsal destekli bir alt yapı. Bir anlamda BlackBerry’nin yıllarca gücü olmuş bir küçük detayı şimdi Samsung kendi cihazlarına kazandırıyor.

 

İlerleyen günlerde konuya ilişkin daha fazla detay ortaya çıkacaktır elbette ancak Galaxy Mega ile Galaxy S4 Mini’nin Android 4.4’e yükseltilecek olması, Galaxy S3, Galaxy Note 2 gibi birçok modelin de bu sürüme kavuşacağının ilk resmi habercisi olabilir.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi