10-10-2013 18:05

Bükülebilir ekranlı ilk akıllı cep telefonu...

LG, bükülebilir ekrana sahip olan ilk akıllı cep telefonunu çok yakında duyuracak...

Yücel KAHRAMAN

LG Electronics, son zamanlarda yaptığı heyecan verici atılımlar ile mobil dünyanın en büyüklerine göz dağı vermeye devam ediyor. Güney Koreli üretici, çok yakında bükülebilir ekrana sahip yeni akıllı telefonu ile karşımıza çıkmış olacak.

 

Bükülmüş ekranlı bir tasarıma sahip olacağı belirtilen bu cihazın çıkış tarihi olarak ise Kasım ayı gösteriliyor ancak henüz kesin bir bilgi yok. LG cephesinden de doğrulanan çıkış haberine her geçen yeni bilgiler eklenmeye devam ediyor.

 

Son söylentilere göre cihazın toplam ekran büyüklüğü 6inç olacak. Sonradan bükülemeyecek ancak kıvrılmış bir tasarım ile gelecek. Kırılmaz bir yapıda olacağı belirtilen bu ekran plastik malzemeden üretiliyor. Ağırlığı ise sadece 7.2g. Ayrıca 0.44mm’lik incelik sayesinde akıllı telefonların daha ince bir yapıda üretilmesi sağlanabilecek ve batarya için daha fazla alan kalacak. Bu sayede pil performansı daha iyi akıllı telefonlar ortaya çıkacak.

 

LG G Flex ve LG Z adlarıyla anılan yeni akıllı telefonun Snapdragon 800 işlemciye sahip olması kuvvetle muhtemel olasılıklar arasında yer alıyor. LG’nin bu cihaz için aylık 300.000 adet üretim planladığı da gelen bilgiler arasında.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi