10-10-2013 12:02

Galaxy Note 3'ün bölge kilidini kırdılar!

Samsung'un Galaxy Note 3 ile uygulamaya sokmuş olduğu bölgesel kullanım kilidini aşmak artık mümkün.

Yücel KAHRAMAN

Eğer yurt dışından getirilmiş bir Galaxy Note 3 sahibiyseniz bu yazı sorunlarınızı çözebilir.

 

Samsung yeni bir karar alarak satışa sunulan akıllı telefonların, satıldığı bölge dışında kullanılmasını önleyen bir takım tedbirler almıştı. Galaxy Note 3 modeli ile başlayan bu sürecin ilerleyen dönemde etki alanını genişleteceği belirtiliyor ancak şimdilik sorundan öncelikli olarak etkilenen model Galaxy Note 3 konumunda.

 

Bu da doğal olarak yurt dışından cihaz alımlarının yaygın olduğu ülkemiz için önemli bir sorun olarak boy gösterdi. Zira bir çok kullanıcının hayalini kurduğu Snapdragon 800 işlemcili Galaxy Note 3’ün mevcut şartlarda ülkemizde çalışması olanaklı değil.

 

Android’in özgür yapısı bu duruma da çare bulacaktır diye düşünüyorduk ki çözüm çok geçmeden geldi. Tanınmış geliştiricilerden biri olan Chainfire, RegionLock Away adını verdiği uygulama ile Galaxy Note 3’ün bölgesel kilidini aşmayı başardığını duyurdu.

 

Sadece SM-N9005 model numaralı Galaxy Note 3’te çalışan bu yöntem, Snapdragon 800 işlemcili versiyonun ülkemizde de çalışabilmesini olanaklı kılıyor. Peki bu iş nasıl olacak? Nasıl yapacağınızı adım adım bir sonraki sayfada anlatacağız.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi