24/09/2012 10:53

Nokia ve Samsung'a sağlam bir rakip geliyor...

Nokia ve Samsung'a sağlam bir rakip geliyor...

Yücel KAHRAMAN

Nokia Lumia 920, Samsung Galaxy Camera gibi oldukça iddialı olan telefon kameralarında ve aynı zaman da Android'li cihazlarda Nokia ile Samsung'dan hemen sonra LG'nin de adını duymaya hazırlanmalısınız. Teknoloji devlerinden biri olan LG, akıllı cep telefonları için özel olarak tasarladığı optik zoom destekli kameralarda ilerleme kaydettiğini açıkladı.

 

 

Nokia'nın çıkarmış olduğu PureView kamera teknolojisi gibi güzel yenilikleri uzaktan takip etmeme konusunda tamamen kararlı olan LG, akıllı cep telefonlarında daha güzel fotoğraflar çekilebilmesi açısından çalışmalarına devam etmekte. LG şirketinin baş araştırma mühendisi olan Jakyung Jeon, şirketin kamera sensörü geliştirme kolu Innotek'in "akıllı cep telefonları için oldukça ince optik zoom" geliştirdiklerini açıkladı ve ekledi: "16MP çözünürlüğe sahip olan bir telefon kamerası sensörü ve aynı zaman da sensörlerimiz için'de optik resim stabilizasyonu geliştirmek için çalışmaktayız."

 

 

Cep telefonları için mekanik shutter'lar da geliştirdiğini ve bunları bir müşterisine sağladığını açıklayan LG, Nokia'nın resim stabilizasyonu teknolojisini sunan akıllı cep telefonlarına bakalım sağlam bir rakip olabilecek mi?..
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili Etiketler

» Nokia » Samsung » LG » Lumia 920 » Galaxy » PureView » Android »


Kullanıcı Girişi