09-10-2013 00:05

Dünyanın en çok satılan Windows cihaz...

Dünyanın en çok satılan Windows işletim sistemi tabanlı cihazı. Detaylar haberimizde...

Yücel KAHRAMAN

Windows temelli bir işletim sistemine sahip dünyanın en çok satılmış cihazı sizce ne olabilir? Bir tablet mi yoksa akıllı telefon mu? Peki bir diz üstü bilgisayar olabilir mi?

 

Mobil dünyada beklediği çıkışı bir türlü yapamayan Microsoft, halen dünyanın en büyük yazılım şirketi konumunda. Yıllardır teknoloji dünyasında apayrı bir köşesi olan Microsoft’un bugüne kadarki cihaz bazında en büyük başarısı ne olabilir?

 

Bilindiği gibi kişisel bilgisayar satışları son yıllarda ciddi manada azaldı. 2011 yılında akıllı telefon satışları tarihte ilk kez kişisel bilgisayarları geçmişti. 2013’te ise tablet satışları kişisel bilgisayar satışlarını geride bıraktı.

 

Microsoft temelli bir yazılıma sahip olan ve bu zamana kadar en çok satılmış cihaz Nokia Lumia 520 oldu. 2011 model özellikleri ile halen satışta olan Nokia Lumia 520, tek başına Windows Phone pazarının da %20’den fazlasına hükmediyor. 4inçlik bir ekrana sahip olan bu cihaz, 480×800 piksel ekran çözünürlüğü, 1GHz Snapdragon S4 Plus işlemci, 512MB RAM, 8GB dahili hafıza, 5 megapiksel kamera gibi özellikler ile donatılı.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları


Kullanıcı Girişi