06-10-2013 12:02

HTC'nin marka itibarı 2 senede adeta eridi bitti...

HTC cephesinde işler kötü gitmeye devam ediyor, detaylar haberimizde...

Yücel KAHRAMAN

Satın alınacak denilen şirket, bu iş için bile olumlu bir tablo ortaya koymuyor. İşte iki yılda HTC’nin yaşadığı şok çöküş:

 

Akıllı telefon pazarında 8 yıldır var olan ve kendine has tutkulu bir kullanıcı kitlesin bulunan HTC, Android ile birlikte önce zirveye çıktı sonrasındaysa adeta yerle bir oldu. Son olarak pazara sunulan HTC One çok iddialı ve çok başarılı bir akıllı telefon olsa da tek bir cihaz ile gelen bu başarı, koca bir şirketi kurtarmaya yetemedi.

 
 

2011 yılında kariyerinin en parlak dönemini yaşayan HTC, iki yıldır ise hızla düşüşe dur diyemedi. 2011’de marka değeri 37 Milyar Dolar olarak hesaplanan HTC, aradan geçen süreçte %90’lık bir değer kaybına uğradı ve şimdilerde mali değeri 3.8 Milyar Dolar olarak ifade ediliyor.

 

Analistler ise bu rakamın halen yüksek olduğu görüşünde. Bloomberg, HTC’nin en iyi 500 teknoloji şirketinin dışında kaldığını belirtiyor. BlackBerry ve Nokia ile kıyaslandığında HTC’nin bir müşteri tarafından satın alınması için 3.8 Milyar Dolar’dan daha az edeceğini düşünülüyor. HTC cephesinin ise şu sıralar One Max ve Windows Phone 8’li özel bir model üzerinde çalıştığı konuşuluyor.
Yazıya yapılan yorumlar


Sen de yorum yap... (0)

Facebook Yorumları

İlgili EtiketlerKullanıcı Girişi